Nová řada měničů

Nová řada měničů

Nová řada měničů Hitachi WL200

Na konci minulého roku představila firma Hitachi Industrial Equipment Systems Ltd.,  novou řadu frekvenčních měničů označovanou jako WL200. Řada WL200 je určena jako náhrada velmi úspěšné řady X200.

Serie WL200 pokrývá výkonový rozsah od 200W až po 18,5kW. Je rozdělena standardně na skupinu jednofázově a třífázově napájených jednotek.

Frekvenční měniče řadyWL200 jsou logickým pokračováním předchozích produktů a používají stejnou parametrickou sadu, jako všechny ostatní měniče Hitachi. Řada WL200 vychází z již známé řady WJ200, vůči které jsou měniče WL200 vzhledem ke svému určení zjednodušeny. Řada WJ200 představuje vysoce sofistikované produkty určené pro náročné aplikace vyžadující přesnost řízení a vysokou dynamiku momentu. Oproti tomu jsou měniče WL200 určeny pro méně náročné aplikace ventilátorů, čerpadel a horizontálních dopravníků, pro které představují nejlepší poměr výkonu a ceny.

Bylo upuštěno od vektorového řízení, které není ve výše uvedených aplikacích vyžadováno. Zůstala však zachována možnost sekvenčního programování prostředkem EzSQ, které přidává měniči vlastnosti jednoduchého PLC a výrazně zvyšuje jeho variabilitu z hlediska autonomního řízení čerpacích stanic, dopravníkových cest a dalších aplikací.

Standardním parametrizačním prostředím pro měniče Hitachi je software ProDriveNext, určený pro OS Win7 a vyšší. Zahrnuje kromě základní parametrizace přístroje monitorovací prostředky a programování EzSQ. Pro připojení k PC slouží miniUSB konektor a není potřeba nic více než USB kabel. Aplikace ProDriveNext je zdarma stažitelná na www stránkách.

Měniče řady WL200 najdou uplatnění ve všech pohonech, kde se dříve využívaly jednotky X200. Měniče WL200 mají proti řadě X200 nespornou výhodu ve vyšším výkonovém rozsahu až do 18,5kW a nižší ceně. Měniče WL200 jsou bohatší o 2 logické vstupy, 1 logický výstup a pulsní I/O. Standardní komunikaci Modbus na lince RS485 je možné rozšířit přídavnou jednotkou o další možnosti (EtherCAT, Profibus, DeviceNet). Pro měniče WL200 je možné využít vstupní odrušovací filtry s nízkými unikajícími proudy. Měniče WL200 jsou vybaveny funkcí bezpečného zastavení dle ISO13849-1.

Podrobnější informace o řadě měničů WL200 najdete na http://www.aef-hitachi.cz/rada-wl200/

                                                  Ing. Petr Nehyba, jednatel společnosti© 2013 AEF, s.r.o, všechna práva vyhrazena

SOVA NET