Softstartéry a motorové brzdy

Softstartéry od izraelského výrobce Solcon určené pro základní použití i pro náročné aplikace. Jsou určeny pro rozběhy asynchronních motorů pohánějících čerpadla, ventilátory. kompresory nebo dopravníky. Softstartéry Solcon jsou navrženy pro práci v těžkém prostředí, jsou spolehlivé a mají široké uplatnění v použitelnosti.

 

Softstartéry omezují mechanické namáhání soustavy, vznik přetlaku při rozběhu čerpadel a proudový náraz do elektrické sítě. Na rozdíl od frekvenčních měničů neumožňují regulaci otáček, proto se používají pouze tam, kde není třeba otáčky měnit.

 

Motorové brzdy pracují na principu injektáže stejnosměrného proudu do vinutí točícího se motoru. Zajišťují rychlé a hladké brždění bez třecích elementů. Nejčastější aplikací motorových brzd jsou kotoučové a pásové pily a všechny další aplikace s třífázovými asynchronními motory.
iStart

iStart

iStart je vysoce promyšlený, flexibilní a spolehlivý digitální softstartér. Může pracovat v režimu řízení ve dvou nebo ve třech fázích. Nový moderní design spojený s tradiční spolehlivostí a robustností. Pro motory 7,5 - 630kW, 220-600V.

Více
RVS-AXO (SI-AXO)

RVS-AXO (SI-AXO)

RVS-AXO - snadno nastavitelný digitální softstartér vybavený komunikací Modbus. Nastavení základních parametrů potenciometry, další parametry nastavitelné přes Modbus.

Více
brzdy Solbrake

brzdy Solbrake

Zařízení pro brzdění asynchronních motorů stejnosměrným proudem, pro motory 4-315kW, 220-690V.

Více
RVS-AX

RVS-AX

Analogový softstartér s proudovým omezením a se zabudovaným relé obchvatu, pro motory 4-90kW, 220-600V. Optimální řešení pro malé a střední velikosti motorů. Nastavení všech parametrů potenciometrem.

Více
Solstart

Solstart

Solstart - kompaktní jednoduchý analogový softstartér s řízením ve dvou fázích a s interním bypassem. Rozsah výkonu 4-30kW, 220-600V

Více
RVS-DN

RVS-DN

Plně vybavený, mikroprocesorově řízený digitální softstartér s řízením ve všech fázích, pro motory 8-3000A, 220-1000V. Vyniká robustní konstrukcí a spolehlivostí, do velikosti 820A není potřeba obchvat, splňuje veškeré certifikace pro použití v námořní dopravě (Lloyds)

Více
RVS-DX

RVS-DX

Plně vybavený digitální softstartér, mikroprocesorově řízený ve všech fázích, pro motory 8-170A, 220-600V. Navržen pro jednoduchou obsluhu a maximální užitnou hodnotu. Zabudované relé obchvatu.

Více
HRVS-DN vysokonapěťový softstartér

HRVS-DN vysokonapěťový softstartér

Třetí generace digitálních softstartérů pro vyšší napětí určená pro standardní asynchronní a synchronní motory. Vysoký rozsah do 30MW při 15kV.

Více
Ostatní

Ostatní

Tyristorové regulátory, ochranné relé, hlídače izolačního stavu NN a VN motorů, přístroje ke sledování, ochraně a řízení motorů.

Více

© 2013 AEF, s.r.o, všechna práva vyhrazena

SOVA NET